Vincent de Paul koos jaren terug, zoals zovele andere boeiende figuren uit het verleden of het heden, om met 'hart en ziel' voor mensen te zorgen.
Het verhaal van de Emmaüsgangers is voor ons een hele mooie uitdrukking van Gods Liefde voor de mensen en laat ons een beetje zien hoe Hij mensen nabij wil zijn.
In 1976 besloten de Zusters van liefde van Roeselare om hun hoofdklooster in de Dokter Delbekestraat te Roeselare te schenken aan een vzw om er Ouderenzorg te organiseren. De mogelijkheid werd zo geboden om een netwerk van initiatieven binnen de Ouderenzorg te ontwikkelen en te realiseren.
… in het spoor van “De Zusters van Liefde van Liefde” van Roeselare
Het huis Vincenthove: van rusthuis naar een Woonzorgcentrum én naar een zorgnetwerk van initiatieven binnen de ouderenzorg.
Sinds januari 2021 is vzw Woonzorgnetwerk Vincenthove lid van het netwerk ZorgKrachtPlus. Dit netwerk bestaat uit 13 woonzorgcentra uit West-Vlaanderen, die de handen in elkaar slaan om via samenwerking op een aantal deeldomeinen een meerwaarde te kunnen realiseren op vlak van ondersteunende diensten en zorgexcellentie.